Информация за работодателя
Име: Gruschwitz Textilwerke AG
Лице за контакт: All application documents for the pre-selection should be sent only to EURES Bulgaria
Адрес:
Държава: Германия
Web site:
Сектор:
Юридически статус:

Наименование на позицията: Сменен майстор/Бригадир в цех за изпридане на конци и прежди/Production foreman (m/f/d)
Описание на длъжността/Отговорности: The International and Specialized Services is looking for applicants for the following position to join the young team at one of Europe's leading providers of technical yarns and sewing threads made of high-tech fibers, chemical fi-bers and natural fibers, starting as soon as possible:

The company's products are used in sectors like the automotive industry, medical technology, industry, and technical threads.

Your duties:
- Specialist, planning and organizational duties: Implementing, controlling and handling production planning (material flows, production and occupational safety) and optimizing processes and procedures
- Collaborating to assign and prepare machine setting cards
- Detecting faults in the production process, including technical faults and quality deviations, and taking sui-table corrective measures
- Ensuring quality, quantity, and on time completion
- Inspecting and controlling equipment and machinery
- Training and management duties: Employee management (motivation, support and development of employees; supporting the foreman in employee assessment; planning staffing needs)
- The foreman is entitled to provide instructions in their production area with respect to SHE (safety, health, and environment)
- Trustworthy, constructive collaboration with the other shifts, other production areas and other areas.

Your profile:
- Completed training as a textile machine operator / textile machine mechanic
- Professional experience and specialist expertise in the areas of fiber twisting / spinning / winding or similar areas
- Several years of professional experience in production
- Preferably management experience of approx. 10 employees
- German fluency at B1 level desired

What the position offers:
- Min. 36,000 € gross / year
- Permanent employment agreement
- 3-shift operation with flex time account (40 hours per week)
- Individual support services

Международните и специализирани служби търсят кандидати за следната длъжност, за да се присъединят към младия екип в един от водещите европейски доставчици на технически прежди и шевни конци, изработени от високотехнологични влакна, химически влакна и естествени влакна, започвайки възможно най-скоро.

Продуктите на компанията се използват в сектори като автомобилната индустрия, медицинските технологии, индустрията и техническите нишки.

Вашите задължения:
- Специализирани, планиращи и организационни задължения: Въвеждане, контрол и управление на производственото планиране (материални потоци, производство и безопасност на труда) и оптимизиране на процесите и процедурите
- Сътрудничество за определяне и подготовка на карти за настройка на машината
- Откриване на неизправности в производствения процес, включително технически грешки и отклонения в качеството, и предприемане на подходящи корективни мерки
- Осигуряване на качеството, количеството и спазване на сроковете
- Проверка и контрол на оборудване и машини
- Задължения за обучение и управление: Управление на служителите (мотивация, подкрепа и развитие на служителите; подпомагане на бригадира в оценката на служителите; планиране на нуждите от персонал)
- Бригадирът има право да дава указания в производствената си област по отношение на SHE (безопасност, здраве и околна среда)
- Надеждно, конструктивно сътрудничество с другите смени, други производствени зони и други области.

Вашият профил:
- Завършено обучение като текстилен машинен оператор/текстилен машинен механик
- Професионален опит и специализиран опит в областите на усукване на влакна / предене / навиване или подобни области
- Няколко години професионален опит в производството
- За предпочитане е управленски опит на около. 10 служители
- Желаното владеене на немски език на ниво В1

Какво предлага позицията:
- Минимално възнаграждение. 36,000 € бруто / годишно
- Постоянен трудов договор
- Работа на 3 смени с гъвкаво време (40 часа на седмица)
- Индивидуални услуги за подкрепа

Изисквания към кандидатите
Образование: Средно / след средно образование
Специализация: Производство и третиране
Професионална квалификация: Professional experience and specialist expertise in the areas of fiber twisting / spinning / winding or similar areas Several years of professional experience in production
Длъжност: Машинни оператори и работници по монтаж на изделия
  Машинни оператори в текстилното, шивашкото и кожарското производство
  Машинни оператори в предачното производство
Опит: Preferably management experience of approx. 10 employees
Езиковия умения: Немски - 3 - Добър
Шофьорска книжка: Не
Други: Completed training as a textile machine operator / textile machine mechanic.

Заплащане и условия на заетост
Заплата: Min. 36,000 EUR gross / year
Система на заплащане:
Месторабота: Memmingen (Baden-Württemberg)
Период на договора /срочен, постоянен/: Permanent employment agreement
Работно време:
Бр. работни часове на седмица: 40
Работа на смени и почивни дни: 3-shift operation with flex time account
Настаняване:
Храна:
Други: Дата на започване: веднага. Individual support services.

Документи, изисквани от работодателя: Автобиография на немски или английски език /Curriculum Vitae(CV)
представени документите:
Немски или Английски
Къде да се изпращат документите: Изпратете Автобиография в EUROPASS format на e-mail: Reni.Mintcheva@az.government.bg, като посочите реф. №: 491394.

Вашите лични данни се обработват от Агенция по заетостта (EURES България), като администратор на лични данни, съгласно действащото национално законодателство. Може да се запознаете с Политиката за поверителност на сайта на АЗ и във всеки наш офис.
E-mail за изпращане на документите: Reni.Mintcheva@az.government.bg